Professionaalse fotograafi poolt tehtud ilusad ja klassikalised postitantsu pildid on tõesti väga kenad silmale vaadata. Kõik on paigas – riided, meik, soeng, valgus, taust, pildistamise nurk, näoilmed jne. Pilte vaadates võib see kõik isegi pisut ebareaalne tunduda. Teadagiju 21.sajand – saab end vajaduel alati kabedamaks photoshoppida aga siiski ei saa fotograafilt imesid eeldada. Tasub ka ise natuke kaasa aidata :)
1. Maga enne sessiooni piisavalt. Fotograaf võib valguse ja nurgaga natuke mängida aga ta ei võta Su silme alt tumedaid kotte ära. Kui oled nädalate kaupa vähese une peal, siis ei pruugi abi olla ka ainutl ühest korralikust ööst enne pildistamist.
2. Joo vett enne sessiooni aga kindlasti ka pildistamise ajal ning pärast!
3. Anna oma kehale kütust! Ei ole hea mõte enne pildistamist alustada ekstreemset dieeti, lootuses mõni kilo veel enne alla võtta. Toitainete puudus kehas viib energia puuduseni. Kui pole energiat, siis pole ka jõudu. Ja mida Sa siis ikka pildistad, kui Sa postile ei jaksa ronida?
4. Pane kirja kõik poosid, mida soovid pildile saada. Alusta kergematest (et keha soojaks saada) aga jäta mõned lihtsamad ka lõppu juhuks, kui oled juba väsinud. Ja väsid sa kindlasti! Kõik vahepealsed rasked poosid proovi ka reastada loogiliselt, et aega võita ja oleks endal ka lihtsam. Hoia oma jõudu! Kui on võimalik ühe üles ronimisega kaks poosi pilti saada, siis jääb teiste asjade jaoks rohkem aega.
5. Tee korralik eeltöö pildistamise nurkade suhtes. Siin on kõige parem abimees lapata läbi võimalikult palju juba tehud pilte – Internet, blogid, Pinterest, Facebook jne. Miski näeb parem välja profiilis, miski jällegi eestvaates. Kõik oleneb!
6. Kõige parem, kui saad fotograafile eelnevalt täpselt õige nurga all pilti näidata. Olles juba pea alaspidi on väga keeruline adekvaatselt vajalikku infot pildistamise nurga ja muu kohta edasi anda.
7. Arvesta keha ja posti liikumisega soorituse ajal. Postile minnes hakkab see paratamatult natuke keerlema.
8. Lihtsad trikid on vahel isegi pildil ilusamad, kui keerulised sooritused. Kahju kui kogu tähelepanu läheb sellele, et end keerulises poosis hoidmisele. Ära unusta – have fun!
9. Kasuta meeleolu loomiseks taustamuusikat.
10. Kasuta kindla peale poose. Sessiooni repertuaari võta vaid need poosid, mida sa tõesti oskad ja mis ilma kõrvalise abita ka välja tulevad. See ei ole õppimise koht. Jäta midagi ka järgmiseks sessiooniks :)
11. Proovi eelnevalt reaalselt poosid läbi ka koos pildistamise riietega. Et miksi ei jääks pooleli paigast nihkunud pükste või pluusi pärast. Sa tahad ju endast head pilti saada aga mitte ennast kõikjalt näidata :)
Vabatõlge Gina Tann’i postitusest UPA’s Pole’r Bear Blog’is http://www.unitedpoleartists.com/2014/06/ready-close-prep-pole-photo-shoot/